Domácí ekologie

O mně


Jmenuji se Radka Jarušková, narodila jsem se a žiji v Brně. Jako dítě jsem ve čtvrté třídě začala chodit do turisťáku, a asi od té doby je můj život tak trochu "alternativní." V jedenácti jsem přestala jíst maso a o tři roky později jsem jela poprvé na víkendovku Hnutí Brontosaurus. Nadchlo mě, takže jsem v dospívání místo v hospodách trávila čas na nealko a nekuřáckých brontosauřích akcích :o). A brzy jsem je začala i sama pořádat.


Profesně vzato, vystudovala jsem bakalářskou žurnalistiku a magisterská environmentální studia. Při vysoké škole jsem pět let působila v ekologické poradně Veronica. Pak následoval rok ve Vyškovském deníku a tři léta ve vegetariánské restauraci Avatár. Nyní se zaměřuji na tvorbu webových stránek, vegetariánské vaření a ekologickou osvětu, kvůli níž tvořím tyto stránky.


Ve volném čase ráda chodím do přírody, jezdím na vodu a na kole. Sportuji, baví mě hlavně méně tradiční sporty, jako je ringo a frisbee. Ráda hraji moderní deskové a karetní hry. Poslouchám hudbu, hlavně folkovou, zpívám a hraji na kytaru a flétnu.