Domácí ekologie

První seminář Levně a ekologicky, v sobotu 16. března 2013


Radka Jarušková, 9. září 2013  12:00


S Mončou Sohlichovou jsem se skamarádila ve vegetariánské restauraci Avatár. Jednoho dne nás napadlo uspořádat společně ekologický seminář pro veřejnost. Chtěly jsme šířit ekologickou osvětu, předat dále svoje znalosti, poznat nové lidi a také se nám zdálo, že by to mohlo být zábavné. Tak jsme se pustily do organizace.


Díky vstřícnosti Ekologického institutu Veronica jsme sehnaly pěkné a levné prostory v centru Brna, v Domě ochránců přírody. Monča domluvila na přednášku svého kamaráda Tomíka Svobodu a už jsme mohli začít s propagací. Nakonec přišlo patnáct lidí, což nás příjemně překvapilo. Nečekali jsme, že tolik lidí má zájem o ekologická témata. To je moc bezva.


Seminář měl čtyři části. Nejprve jsem měla já přednášku o ekologickém nakupování a pak Tomík o zahrádkách na balkóně. Po obědě Monča povídala o levném úklidu za použití domácích čistících prostředků. Akci zakončila tvůrčí dílna na výrobu užitečných věcí z odpadků a pracího slizu.


Od účastníků semináře jsme obdrželi vesměs kladné ohlasy, někteří dokonce navrhovali, ať uspořádáme něco dalšího. Vyskytla se i kritika, kterou ale vnímáme jako pomoc k tomu, aby to třeba příště bylo lepší. Rozhodně jsme z akce měli velkou radost a věříme, že něco dala i účastníkům.
Vložit komentář?

Nadpis:
Jméno:
Text:

Kolik je čtyři a pět? (ochrana proti robotům)