Domácí ekologie

Lektorky a lektoři


Mgr. Radka Jarušková

Vystudovala magisterský obor Environmentální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Během studií pět let pracovala v Ekologické poradně Veronica, pak působila ve vegetariánské restauraci Avatár. Je příznivkyně a dlouholetá organizátorka akcí Hnutí Brontosaurus.

Mgr. et Bc. Petra Němcová

Vystudovala magisterský obor Environmentální studia a bakalářské Lektorství anglického jazyka na Masarykově univerzitě v Brně. Nyní vyučuje angličtinu ve firmách, v jazykové škole i soukromě. Ochraně přírody se začala věnovat v brněnské skupině Hnutí Duha, působila i v organizaci Mladí zelení.

Ing. Zita Zapadlová

Zahradní architektka na volné noze. Vytváří návrhy a realizace potravinových i okrasných zahrad, veřejných prostorů, dětských hřišť. Zohledňuje principy přírodních zahrad, permakultury a Feng shui.
Kontakt: diverzita[zavináč]centrum.cz

Monika Sohlichová

Je externí lektorka ekologických výukových programů na Lipce a zároveň brigádničí ve vegetariánské restauraci Avatár. S úklidem má bohaté zkušenosti z Anglie, z hradu Sovinec a samozřejmě z domu. Navíc je z Hané, proto vždy přemýšlí, kde by se dalo uškudlit.

Michal Hendrych

Ve svém Ateliéru navrhuje trvale udržitelná a soběstačná lidská sídla - zdravé domy a přírodní zahrady. Jako akreditovaný kouč navíc pomáhá svým klientům, aby se rozhodli pro takové řešení vlastního bydlení, které jim bude nejvíce vyhovovat. „Věřím, že jediné rozhodnutí, které má trvalou hodnotu, je to, na které si člověk přijde sám.“

Ing. Arch. Mojmír Hudec

Je autorizovaný architekt, který už dvacet let projektuje nízkoenergetické a pasivní domy. Upřednostňuje používání přírodních materiálů a ekologických technologií. Pracuje na volné noze ve vlastním ateliéru Elam. Věnuje se propagaci ekologického bydlení, mimojiné i pomocí přednášek.

Tomáš Svoboda

Zúčastnil se celé řady školení a seminářů s tématikou zahrádkaření a ekologického stavitelství. Od roku 2009 sám navrhuje a realizuje přírodní zahrady a jedlé balkony. Bydlí v Třešti, kde založil zahradu V Klínarce a nyní se svou rodinou vytváří přírodní hospodářství pod Šibeničním vrchem.